LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet lista/ Kush janë kryetarët e rinj të PS-së për 27 Njësitë e Tiranës

27 Korrik 2022, 22:03, Politikë CNA
Zbardhet lista/ Kush janë kryetarët e rinj të PS-së për
Foto nga Asambleja e PS-së

Mbrëmjen e sotme u mbajt Asambleja e Partisë Socialiste në kryeqytet, ku u prezantuan kryetarët e rinj pas mbylljes së procesit të zgjedhjeve në të gjitha njësitë administrative të Bashkisë Tiranë.

Kryetarët e rinj u prezantuan nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, për 27 Njësitë e kryeqytetit.

Për çdo Njësi, është shpallur fitues si kryetar dhe bashkëkryetar një burrë dhe një grua.

54 kryetarët e rinj të Partisë Socialiste në Njësitë Administrative:

Njësia 1

Anisa Ruseti

Renaldo Suli

Njësia 2

Sonila Qato

Elton Kacidhja

Njësia 3

Erion Medha

Zhaneta Beqiri

Njësia 4

Arnis Hoxha

Jonida Diko

Njësia 5

Violeta Kila

Edison Konomi

Njësia 6

Erind Bejko

Denada Dosti

Njësia 7

Aldrin Dalipi

Doriana Mihaj

Njësia 8

Arli Naska

Blerta Dardha

Njësia 9

Piro Sinjari

Arjana Noçka

Njësia 10

Florion Manastirliu

Anjeza Harizi

Njësia 11

Leonard Disha

Eglantina Zere

Njësia 12

Flogerta Koçi

Militan Marku

Lagja 13

Daniel Guçe

Ervis Rrahmani

Lagja 14

Sonila Tatili

Ilir Duro

Kashar

Xhevahir Koçi

Geralda Mata

Petrelë

Adriatik Kupi

Migena Vogli

Baldushk

Mikel Karaj

Senada Vogli

Zall Bastar

Genc Sita

Esmeralda Keta

Shëngjergj

Ina Dorda

Fatjon Balla

Dajt

Alfred Brahja

Anila Dano

Zall Herr

Arben Maloku

Rozmire Muharremi

Bërzhitë

Sulejman Kullolli

Eldisela Meta

Farkë

Bekim Dallashi

Florina Topçiu

Krrabë

Klisman Muka

Blenara Isufi

Pezë

Ariola Zgura

Pandeli Hasmadhi

Vaqarr

Klodjan Myrta

Dorina Hoxha

Ndroq

Florjan Kazazi

Blerta Cali./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga