LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti nis me urimet/ Mesazhi në 100-vjetorin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri

28 Korrik 2022, 10:46, Politikë CNA
Presidenti nis me urimet/ Mesazhi në 100-vjetorin e marrëdhënieve
Presidenti Bajram Begaj

Presidenti Bajram Begaj, e ka nisur ditën e sotme me një mesazh urimi në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike SHBA-Shqipëri.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Begaj ndër të tjera shkruan: “Mirëpresim për të punuar ngushtësisht në zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit tonë, mbështetur në Partneritetin Strategjik”.

“28 korrik 1922- 28 korrik 2022/ 100 vite marrëdhënie diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA. 100 vite bashkëpunim miqësor  & partneritet i ngushtë mes dy aleatëve në NATO dhe anëtarëve të Këshillit të Sigurisë.

Mirëpresim për të punuar ngushtësisht në zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit tonë, mbështetur në Partneritetin Strategjik”, shkruan Begaj në "Twitter"./ CNA.al

Lajmet e fundit nga