LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I shikojnë damkën në lule të ballit”/ Rama sulmon Berishën dhe Metën

28 Korrik 2022, 11:41, Politikë CNA
“I shikojnë damkën në lule të ballit”/ Rama
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalimit të tij në 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike, SHBA-Shqipëri, ka sulmuar kreun e PD-së, Sali Berisha, dhe ish-Presidentin Ilir Meta, duke thënë se Shqipëria ende po lufton me të shkuarën dhe të keqen.

“Nëse do të përfytyronin këtë rrugëtim pa SHBA-në, e marrim vetë me mend se çfarë do të ishte Shqipëria sot. Gjithçka tjetër, po jo një vend ku po zhvillohet një reformë e thellë në drejtësi. Një vend ku po përpiqet të shkëputet nga e shkuara.

Pa SHBA-në, Shqipëria sot, nuk do ishte anëtare e NATO-s dhe Këshillit të Sigurimit, Shqipëria sot nuk do të ishte në gjendje të përballej me të keqen dhe të shkuarën, e cila vazhdon të jetë prezente, e po vazhdon të shfaqet para nesh, deri te hijet e të shkuarës më të errët komuniste që ne mendojmë se janë tretur në të kaluarën por prapë papritur e pa kujtuar na dalin para.

S’ka dot një burrë këtu që t’ia thotë SHBA-së atë që mendon, kur i dridhen gjunjët apo i vjen tmerr të dalë nga shtëpia se i shikojnë damkën në lule të ballit”, është shprehur Rama./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga