LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Begaj nuk humbet kohë/ Betohen në Presidencë zv.kryeministrja dhe ministrja e Shtetit

28 Korrik 2022, 18:38, Politikë CNA

 

Begaj nuk humbet kohë/ Betohen në Presidencë zv.kryeministrja dhe
Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku dhe Presidenti Bajram Begaj

 

Menjëherë pasi Kuvendi miratoi ndryshimet në qeveri, anëtaret e reja të Këshillit të Ministrave, të dekretuar nga Presidenti Bajram Begaj dhe të miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë, u betuan sot para Kreut të Shtetit shqiptar.

Pasi u lexua formula e betimit dhe dekretet përkatëse të emërimeve, anëtaret e Këshillit të Ministrave: Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku si dhe Ministrja e Shtetit dhe Kryenegociatorja, zonja Majlinda Dhuka, u betuan para Presidentit Bajram Begaj dhe firmosën dokumentin.

Me dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë, anëtaret e Këshillit të Ministrave u zotuan se: “Betohem në nderin tim, se do të zbatoj me përpikëri Kushtetutën dhe ligjet, si dhe do të kryej me përgjegjësi detyrën shumë të rëndësishme që më është besuar, të anëtarit të Këshillit të Ministrave”!

Begaj, pasi u dorëzoi dekretet përkatëse të emërimit, u uroi anëtarëve të rinj të Këshillit të Ministrave punë të mbarë dhe suksese në detyrën e lartë dhe me përgjegjësi./ B.A. – CNA.al

Begaj nuk humbet kohë/ Betohen në Presidencë zv.kryeministrja dhe

Begaj nuk humbet kohë/ Betohen në Presidencë zv.kryeministrja dhe

Lajmet e fundit nga