LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndryshimet në qeveri ‘ndezin’ Kuvendin/ Berisha paralajmëron Ramën

28 Korrik 2022, 17:17, Politikë CNA
Ndryshimet në qeveri ‘ndezin’ Kuvendin/ Berisha
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Në seancën e sotme parlamentare pritet të miratohen ndryshimet në qeveri.

Seanca ka nisur me një paralajmërim nga kreu i PD-së, i cili ka lëshuar akuza ndaj kryeministrit Edi Rama duke e quajtur një vjedhës.

Ndër të tjera ka kërkuar nga kryeparlamentarja të hapë debatin siç e kërkon rregullorja.

Vendimi për të shkelur rregulloren e parlamentin, e cila garanton debatin për përbërjen e Këshillit të Ministrave është një akt i pashembullt është një dhunim flagrant i të drejtës së deputetit për debat në këtë parlament është një vendim i cili merret në kuadrin e monizimit të plotë të vendosur nga mazhoranca e drogës dhe krimit. Dua ti them Edi Ramës se çdo lloj xhakete të veshësh dhe të zhveshë asgjë nuk të heq qyrkun e vjedhësit. Në rast se do të flisnin dhe do u faktonin shqiptarëve se padrino i Arben Ahmetaj e ka emrin tenderbegu Edi Rama.

Hap debatin siç e kërkon rregullorja. Çështja e djegësave është madhore. Mos kujtoni se Edi Rama mund t’i shpëtojë gjykimit këtu por jo në sheshet e Shqipërisë”, tha Berisha./ A.E-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga