LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Avokati i inceneratorëve"/ Kryemadhi, akuza Veliajt: Nuk i gënjen dot shqiptarët

28 Korrik 2022, 16:21, Politikë CNA
"Avokati i inceneratorëve"/ Kryemadhi, akuza Veliajt: Nuk i
Monika Kryemadhi

Ish-kryetarja e partisë së inceneratorëve, Monika Kryemadhi, ka hedhur të tjera akuza ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj për aferën e inceneratorëve.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Kryemadhi e quan sërish Veliajn përfaqësuesin e interesave të bosave të inceneratorëve.

Ajo ngre disa pyetje për kryebashkiakun e Tiranës, ndërsa deklaron se ky i fundit nuk mund t’i gënjejë dot shqiptarët.

"Avokati i inceneratorëve" Erion Veliaj, përfaqëson interesat e bosave të inceneratorit, jo interesat e qytetarëve të Tiranës.

Çfarë e pengon Erion Veliajn, që hodhi firmën 91 milionë euro të bëjë transparencë para qytetarëve, se ku kanë shkuar paratë e tyre?

Edhe SPAK-un do ta gënjejë siç gënjeu komisionin hetimor?! Mos harro o "Avokati Inceneratorëve": Ne dhe shqiptarët nuk i gënjen dot. Mbaje vath në vesh: Deri në 2047 do kesh kohë ta thuash dhe vuash të vërtetën e firmës tënde për inceneratorin e Tiranës”, shkruan Kryemadhi krahas një videoje të Veliajt./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga