LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha publikon videon/ Kur presidenti i SHBA-së e priste në Shtëpinë e Bardhë

28 Korrik 2022, 14:57, Politikë CNA

Berisha publikon videon/ Kur presidenti i SHBA-së e priste në

Me rastin e 100-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kreu i PD-së, Sali Berisha, ka publikuar një video të 30 viteve më parë.

Në videon në fjalë, është vizita e 30 viteve më parë, e Sali Berishës në Shtëpinë e Bardhë, ku është pritur nga presidenti i asaj kohe.

“30 vite më parë në Shtëpinë e Bardhë, me ftesë të mikut të madh të kombit shqiptar, George H. Bush.”-shkruan Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga