LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qeveria, në panik nga afera e inceneratorëve/ Ndoka: Rama, i frikësuar nga Berisha-Meta!

28 Korrik 2022, 18:14, Politikë CNA
Qeveria, në panik nga afera e inceneratorëve/ Ndoka: Rama, i
Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka komentuar situatën aktuale politike dhe zhvillimet e fundit. Ndoka tha se në kampin socialist ka panik dhe frikë për shkak të aferës korruptive të inceneratorëve.

Sa i përket protestave të planifikuara nga Berisha, Nard Ndoka tha se ka qenë skeptik për 7 korrikun pasi ishte kohë pushimesh, ndërsa shtoi se dukshëm ishte dhe një kërkesë e vetë qytetarëve.

Më tej ai theksoi se kryeministri Edi Rama është i frikësuar nga dyshja Berisha-Meta, pasi këta të fundit sipas Ndokës nuk synojnë karrierën politike, por rikthimin e demokracisë.

"Socialistët kanë dhe një frikë nga dysja Berisha-Meta. Kanë eksperiencë të gjatë në politikë, nuk kanë qëllim karrierën politike, dhe kjo e frikëson Ramën.

Berisha dhe Meta kanë një mision në vetëvete. Berisha ka përgjegjësi disi më specifike për faktin se është lider i opozitës.

Ka bindur edhe ndërkombëtarët, e kanë kuptuar se kanë gabuar me sulmet e tyre që i kushton marrëdhënieve mes vendeve mike.

Protesta e 7 korriku rezultoi e jashtëzakonshme, test për qytetarët sa të gatshëm janë, e dyta sa qytetarët e besojë kauzën. Kjo ishte testi dhe njësia matëse edhe për Berishën.

7 korriku tronditi themelet e Edi Ramës. Kaloi në panik, ka humbur vetëdijen, kontrollin. Sot thirri një anti-miting me administratën, shkelje e ligjit.

Kjo tregon fundit e tij. Qeveria të thërrasë me penalizim administratën për të festuar që kemi qeverinë më të korruptuar. Rama ka firmosur miliona euro për inceneratorët."-tha Ndoka për "Syri Tv".

 

Lajmet e fundit nga