LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Porti i Durrësit/ PD padi në Gjykatën Kushtetuese dhe SPAK

13 Shkurt 2024, 11:38, Politikë CNA

Porti i Durrësit/ PD padi në Gjykatën Kushtetuese dhe SPAK

Partia Demokratike paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese dhe kallëzimin në SPAK për Portin e Durrësit. 

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, u shpreh në një konferencë për mediat se nëse Gjykata Kushtetuese dhe SPAK do të bëjnë detyrën, këto asete do të shpëtohen.

Projektet në Portin e Durrësit ai i quajti marrëveshje korruptive, kriminale dhe grabiqare të Edi Ramës. 

"Marrëveshje korruptive, kriminale dhe grabiqare e Edi Ramës. Kemi bërë gati padinë në Gjykatën Kushtetuese dhe kallëzimin në SPAK. Nëse Gjykata Kushtetuese dhe SPAK do të bëjnë detyrën këto asete do të shpëtohen", u shpreh ai./CNA 

Lajmet e fundit nga