LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto - Mbledhja e Grupit Parlamentar të PD-së/ Kush ishin deputetët prezentë

12 Shkurt 2024, 16:33, Politikë CNA

Foto - Mbledhja e Grupit Parlamentar të PD-së/ Kush ishin

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka mbajtur një mbledhje në selinë qendrore të PD-së.

Mbledhja e sotme e grupit parlamentar është zhvilluar pas gati dy vitesh nga përçarja e PD-së.

Grupi i Gazment Bardhit u rikthye sot në seli dhe drejtoi mbledhjen e deputetëve, së bashku me Flamur Nokën dhe Ervin Salianjin.

Në takim u diskutua për aksionin të përbashkët opozitar që ka nisur prej disa muajsh në Kuvend me protesta dhe me ndërprjerje të seancave plenare.

Gjithashtu, u bisedua për protestën kombëtare të 20 shkurtit.

Foto - Mbledhja e Grupit Parlamentar të PD-së/ Kush ishin

Në këtë mbledhje ishin të pranishëm 29 deputetë ndërsa një pjesë e tyre num mundën të ishin prezentë për shkak të udhëtimeve të tyre jashtë Shqipërisë apo për shkak të problemeve shëndetësore dhe personale.

CNA po sjell më poshtë emrat e deputetëve që morën pjesë në mbledhje.

Foto - Mbledhja e Grupit Parlamentar të PD-së/ Kush ishin

Deputetët në mbledhje:

Gazment Bardhi;

Dhurata Çupi;

Lefter Geshtenja;

Zheni Gjergji;

Qani Xhafa;

Helidon Bushati;

Ramadan Likaj;

Xhelal Mziut;

Bledion Nallbati;

Agron Gjekmarkaj;

Ervin Salianji;

Petrit Doda;

Greta Bardeli;

Ina Zhupa;

Isuf Çela;

Asllan Dogjani;

Bujar Leskaj;

Edi Paloka;

Lindita Metaliaj;

Ludovik Hasanaj;

Sorina Koti;

Tomorr Alizoti;

Albana Vokshi;

Flamur Noka;

Oerd Bylykbashi;

Luan Baçi;

Tritan Shehu;

Kasem Mahmutaj;

Elda Hoti./ CNA

Foto - Mbledhja e Grupit Parlamentar të PD-së/ Kush ishin

Lajmet e fundit nga