LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasjet mes socialistëve/ Tërmeti i dosjes 339, përkrah Dritan Lelit?

30 Korrik 2022, 10:33, Politikë CNA

Përplasjet mes socialistëve/ Tërmeti i dosjes 339, përkrah

“Tërmeti” i dosjes 339 dhe njëherësh numri dy i PS-së Damian Gjiknuri, gjatëb një aktiviteti më te rinjtë eurosocialistë ka deklaruar se Vlora është dëshmi e ndryshimeve pozitive të sjella nga PS.

Ndërkohë vetëm pak ditë më parë, kryeministri Edi Rama, ka sulmuar kryebashkiakun e Vlorës Dritan Leli, me argumentin se po fle gjumë, në një vend me potenciale të mëdha.

Por, Gjiknuri duket se mendon ndryshe, Vlorën e drejtuar nga Leli për këtë mandate e sheh si një qytet me shumë ndryshime pozitive.

“Vlora një qytet që ka patur një transformim të madh. Sigurisht ky është një aktivitet për të shijuar Shqipërinë, për të shijuar këtë qytet  dhe për të parë të gjithë transformimin që ky vend ka parë këto vitet e fundit. Unë kam qenë dëshmitar, bashkë me shumë shqiptarë se sa shumë ka ndryshuar Vlora dhe ju e keni parë që është një nga qytetet më të gjalla, veçanërisht në këtë periudhë të vitit, sezonin veror. Dhe sigurisht, e ku më mirë se sa në këtë qytet, do të ishte më mirë për të organizuar këtë ëorkshop me të rinj, ngado që vijnë, për të shijuar qytetin, por në të njëjtën kohë për të shkëmbyer idetë mes brezit të ri të politikanëve, për të ardhmen e botës; për zhvillimet aktuale dhe sigurisht për të ardhmen”, është shprehur Gjiknuri.

Vlora mikpriti të rinj eurosocialistë nga 40 vende të ndryshme të botës./CNA.al

Lajmet e fundit nga