LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Banda që bëri Griseldën me barrë"/ Thellohet “lufta” Meta-Veliaj

29 Korrik 2022, 14:01, Politikë CNA

"Banda që bëri Griseldën me barrë"/ Thellohet

Ilir Meta sërish ka shenjëstruar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn, por pa i përmendur emrin.

Duke risjellë në vëmendje rastin “Griselda” të  ish-kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi, Meta ka thënë se ndaj tij po shpifin të njëjtat banda që bënë Griseldën me barrë.

“Banda që bëri Griseldën me barrë nuk e ka problem të bëjë shpifje të tilla.
Nuk e di çfarë kusuri ka familja e atyre, për shkak të lojërave mizore të Edi Ramës që nuk njeh as ligj, as moral njerëzor. Ai që është krenar për babain që vari poetin në mes të Kukësit në 1989 është shqetësuar shumë për këtë rast të tillë.
Ajo (Nikolla) nuk ka pasur dhe nuk ka asnjë dosje. Nuk ka asnjë dosje, të jeni të sigurt për këtë çështje. Ajo ka një porosi dhe merr letra që i çon Endri Fuga. Endri Fuga ia çon Autoritetit. Ajo është tromaksur se ka marrë një urdhër. Që të thonë njerëzit epo ajo tani nuk u tromaks kot”, u shpreh Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga