LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta spiunoi shokun e tij?/ Habit Andi Bushati: E ka bërë për të mbrojtur veten

28 Korrik 2022, 21:43, Politikë CNA
Meta spiunoi shokun e tij?/ Habit Andi Bushati: E ka bërë për
Analisti Andi Bushati

Analisti Andi Bushati ka habitur mbrëmjen e sotme me një deklaratë, teksa ka folur për aludimet se ish-Presidenti Ilir Meta ka spiunuar shokun e tij Filip Talo, në Sigurimin e Shtetit, në komunizëm.

Bushati justifikoi veprimin e Metës, teksa tha se edhe nëse e ka kallëzuar shokun, e ka bërë për të mbrojtur veten.

“Edhe po e ka kallëzuar shokun, e ka bërë për të mbrojtur veten”, u shpreh ai.

Teksa u ndal te qëndrimi i kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla për politikanin I.M. si bashkëpunëtor i Sigurimit, analisti tha në “Open” se e gjitha kjo është hipokrizi.

“Nuk flitet për bashkëpunëtor. Është tjetër të jesh bashkëpunëtor dhe të denoncosh dikë. Ore kjo partia që është tmerruar çfarë qëndrimi ka për Sigurimin e Shtetit për diktaturën Komuniste, Këta tmerrohen kur duan ta përdorin për politikë, por këta i ke në çdo festë të komunistëve kur duan t’i përdorin për vota. Këta tmerrohen se doli emri i Ilir Metës, por a e di ti çfarë mendon Lindita Nikolla për dosjet e sigurimit të shtetit. Na del e tmerruar. E gjitha kjo është një hipokrizi”, nënvizoi Bushati./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga