LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e inceneratorëve do të shkojë 700 milionë euro/ Berisha: Kanë vjedhur me valixhe

28 Korrik 2022, 20:19, Politikë CNA

Afera e inceneratorëve do të shkojë 700 milionë euro/

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, gjatë takimit me personalitete të fushave të ndryshme në Mirditë, është ndalur edhe te çështja e inceneratorëve.

Sipas tij qeveria Rama ka vjedhur me valixhe, taksat e shqiptarëve.

“Ju keni dëgjuar për djegësat. Janë jo 420 milionë euro. Po shkon përllogaritja drejt 700 milionë euro. Dhe djegësa, përveç atij 12 milionë euro në Elbasan, nuk ekzistojnë. Kanë vjedhur me valixhe. Kërkojnë të gjejnë mënyra egërsimi tani, kujtojnë se do të shpëtojnë. Me 700 milionë euro dyfishoheshin të gjitha pensionet në Shqipëri. Ka krim më të madh se ky. Ka qindra e mijëra pensionistë që nuk mjekohen dot, që u dridhet dora kur blejnë ushqimet. Dhe ky merr, zhduk me firmën e tij, me procedurë të mbyllur, antiligjore, qindra e qindra miliona euro”, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga