LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Yuri Kim më nderoi/ Berisha “zbut” gjuhën me ambasadoren amerikane

29 Korrik 2022, 12:33, Politikë CNA

Yuri Kim më nderoi/ Berisha “zbut” gjuhën me ambasadoren

Kreu i PD-së, Sali Berisha, është pyetur për mungesën e tij në ceremoninë e 100-vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri-SHBA.

Beritha tha se ambasadorja Yuri Kim e ka nderuar duke mos e ftuar.

“Zonja Kim duke mos më ftuar më nderoi. Për faktin se me qëndrimet e saj ka dëmtuar bashkë me Edi Ramën dhe mafien e  George Soros-it, përceptimin e imazhit të shkëlqyer që kanë pasur shqiptarët për SHBA-në”, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga