LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E akuzojnë për spiun/ Meta nuk gjen qetësi

29 Korrik 2022, 13:37, Politikë CNA

E akuzojnë për spiun/ Meta nuk gjen qetësi

Ilir Metës, kreut të PL-së, nuk i del e keqja e me Autoritetin e Dosjeve për Informim.

Sipas tij, Autoriteti i Dosjeve e di shumë mirë që Ilir Rexhep Metaj nuk ka qenë bashkëpunëtor i sigurimit.

“Ata e dinë shumë mirë se kush ka qenë bashkëpunëtori në rastin konkret, sepse ndodhet në dy dosje.

Ata që e kanë orkestruar këtë skenar, e dinë shumë mirë që Ilir Meta nuk ka ikur ndonjëherë në konvikt”, ka thënë Meta.

Ai ka paralajmëruar se Autoriteti i Dosjeve do të mbajë përgjegjësi ligjore për këtë shkelje ligjore që ka bërë.

“Do të mbajnë përgjegjësi individuale personat e përfshirë. Autoriteti i Dosjeve e kishte shumë të lehtë nëse kishte ndonjë shqetësim, kur u zgjodha president firmosa një kërkesë dhe deklaratë. Nëse do të dilte ndonjë e dhënë, mund ta padiste penalisht Ilir Metën”, është shprehur Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga