LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nëse do të kisha qenë në krye të PD-së, Rama s’do të ishte në pushtet”/ Berisha zotohet për fitore

29 Korrik 2022, 13:11, Politikë CNA

“Nëse do të kisha qenë në krye të PD-së,

“Nëse do tëkisha qenë në krye të PD-së, Rama s’do të ishte kurrë në pushtet”. Kështu ka deklaruar kreu i PD-së, Sali Berisha, gjatë një bisede me gazetarët.

Sipas tij, Rama do të mundet, pasi është i pashpresë.

“Parlamenti u është bërë ferr, Rama lëshon gojën në parlament në mënyrë të paimagjinueshme. PD-ja është e vendosur të sakrifikojë dhe të bëjë gjithçka që shqiptarët të votojnë të lirë. Bëj atë që them. Nëse do të kisha qenë në krye të PD-ja, Rama s’do të ishte kurrë në pushtet, të bënte atë që bëri ai në prill brenda javës do të largohej nga pushteti. Çështja e votës është jetike për shqiptarët jua garantoj këtë, ku është zotimi im numër 1 më i rëndësishme para shqiptarëve. E kuptoj që janë shumë që e shesin dhe nuk votojnë, por do të bëj ca mundem që të numërohet çdo votë. Siç fitoi Rama në 2013 dhe u numëruan votat. Do mundet dhe është i pashpresë, do të bëjmë gjithçka që kjo kalbësirë të shembet sa më parë”, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga