LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmërohet revolucion/ Zbulohet plani Berisha-Meta

29 Korrik 2022, 12:42, Politikë CNA

Paralajmërohet revolucion/ Zbulohet plani Berisha-Meta

Kreu i PD-së, Sali Berisha, sërish ka paralajmëruar revolucion.

Paralajmërimin e radhës e ka bërë pasi është pyetur nëse do të bashkohet me Ilir Metën e Partisë së Lirisë.

“Me zotin Meta jemi në komunikim të vazhdueshëm. Dhe besoj se edhe kur zoti Meta ishte President, kryetarja e partisë ishte në protestë me frontin e shpëtimit të Shqipërisë, takimet janë të mundshme në çdo kohë. Janë të sigurta, do ketë bashkërendim të rëndësishëm në aktivitetin opozitar me Partinë e Lirisë”, është shprehur Berisha.

Ai tha se partia që ai drejton do të organizojë një nga revoltat më të mëdha që ka parë vendi.

“PD dhe fronti opozitar do të organizojë një nga revoltat më të fuqishme që ka parë ky vend. Po tejkalohet çdo lloj limiti. Nuk mund të vazhdohet kështu në këtë vend”, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga