LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-“Ilir Meta trafikoi, vajza,  armë dhe drogë”/ Akuza të rënda për krim dhe korrupsion ndaj kreut të PL-së

30 Korrik 2022, 08:54, Politikë CNA

Video-“Ilir Meta trafikoi, vajza,  armë dhe drogë”/

“Për Partinë Demokratike, Ilir Meta është njeriu që përfaqëson klanin më të rrezikshëm të trafiqeve në Shqipëri. Në historinë e vendit, ky mbetet njeriu që me bandat e tij ngjiti Shqipërinë, në krye të listës së vendeve të globit në trafiqet e skllevërve të seksit, fëmijëve dhe vajzave, të drogës dhe armëve”.

Kështu deklaronte në vitin 2001, kreu i PD-së Sali Berisha në një konferencë për mediat.

Për PD-në dhe Berishën,  në atë kohë, Meta i LSI-së të dikurshme dhe i PL-së së sotme, s’ishte gjë tjetër veçse një trafikant fëmijësh dhe vajzash.

Video-“Ilir Meta trafikoi, vajza,  armë dhe drogë”/

Gjithnjë sipas Berishës, Meta trafikonte armë dhe drogë.

“Meta është njeriu që ndërtoi pushtetin e tij mbi krimin, trafiqet dhe korrupsionin, ndaj dhe rikthimi në Shqipëri i një kryeministri legjitim mbetet obligimi madhor më absolutë i shqiptarëve që votuan kundër tij”, shprehej Berisha para 11 vitesh.

Akuzat e rënda që lëshonte Berisha publikisht ndaj Metës, janë heshtur ndër vite dhe sot i njëjti, që është po në të njëjtin pozicion në krye të PD-së, del dhe e mbron, bën avokatin e tij, merr përsipër t’i heqë njollën e dosjeve të sigurimit,njollën e krimit dhe korrupsionit për të cilat dikur e akuzonte./CNA.al

Lajmet e fundit nga