LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha nxjerr videon e ’91-shit/ Vizita historike e James Baker në Tiranë

29 Korrik 2022, 21:24, Politikë CNA
Berisha nxjerr videon e ’91-shit/ Vizita historike e James Baker në
Ish-Sekretari amerikan i Shtetit, James Baker dhe kryetari i PD-së, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka publikuar një video të 22 qershorit të vitit 1991, kur ish-Sekretari amerikan i Shtetit, James Baker, erdhi në Tiranë.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Berisha thotë se vizita historike e Baker u bë me ftesë të PD-së, ndërsa kujton mesazhin që ish-Sekretari amerikan dha për shqiptarët.

“Vizita historike më 22 qershor të vitit 1991 e Sekretarit të Shtetit, James Baker në Tiranë me ftesë të Partisë Demokratike. Sekretari Baker solli për shqiptarët mesazhin e Lirisë të kombit të tij të madh. Sb”, shkruan kreu i PD-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga