LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga përçarja e PD te pasojat në reformën territoriale/ Mediu shfaqet i shqetësuar

5 Tetor 2022, 10:30, Politikë CNA

Nga përçarja e PD te pasojat në reformën territoriale/

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu, ka analizuar sot situatën brenda Partisë Demokratike, ku shprehet se PD-ja është e përçarë, ndaj nevojitet një debat cilësor mes palëve, që vë në qendër edhe demokratin votues. Po ashtu ai cilëson se PD-ja është aset kombëtar dhe nuk mund të jetë pronë e askujt.

“PD është aset kombëtar, s’mund të jetë pronë e askujt. Këtu mirë që ka në PD, duhet të ketë empati për votën e demokratëve, t’i jenë besnikë asaj”, - shprehet Mediu.

Sa i takon ndarjes territoriale, Mediu shprehet se e gjithë skema është në favor të PS-së dhe aspak në funksion të qeverisjes vendore, duke i bërë kështu edhe një herë “thirrje” PD-së që të ulen dhe të diskutojnë mbi zhvillimet në vend.

“Ne nuk kemi kryebashkiakë, zgjedhjet ishin fiktive, pasi kjo ishte lojë e Ramës. Ndarja territoriale është në interes të PS-së, jo në atë të qeverisjes vendore. Nuk jam dakord me bojkotin, opozita ka nevojë për debat cilësor.”- u shpreh Fatmir Mediu për “Breaking”./CNA.al

Lajmet e fundit nga