LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Data e zgjedhjeve/ Begaj vijon takimet në Presidencë me aktorët politikë

5 Tetor 2022, 09:04, Politikë CNA

Data e zgjedhjeve/ Begaj vijon takimet në Presidencë me aktorët

Presidenti Bajram Begaj do të vijojë edhe sot dhe nesër konsultimet me partitë politike për datën e zgjedhjeve.

Sot ai pritet të takojë, Enkelejd Alibeajn nga PD-ja dhe nesër Shpëtim Idrizin e PDIU-së si dhe Taulant Balla nga PS-ja.

Dje në mëngjes ai është takuar me Oerd Bylykbashin, më pas ai ka takuar grupin e deputetëve që janë pjesë e grupit parlamentar “Aleanca për Ndryshim”, të kryesuar nga Fatmir Mediu.

Një takim pati edhe me kreun e PL-së Ilir Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga