LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deputetët e Bashës, presion gjykatës për vulën/ Adriana Kalaja: Shkoni tek Alibeaj

4 Tetor 2022, 20:31, Politikë CNA
Deputetët e Bashës, presion gjykatës për vulën/ Adriana
Kryetarja e Komisionit të Apelimit në Partinë Demokratike, Adriana Kalaja

Një pjesë e grupit parlamentar të Lulzim Bashës, kanë shkuar sot para Gjykatës së Lartë dhe kanë bërë "presion", që ky organ të japë një vendim të përshpejtuar për vulën e Partisë Demokratike, duke kërkuar që të shkelin hapat ligjorë dhe procedurat.

Lidhur me këtë ka reaguar kryetarja e Komisionit të Apelimit në Partinë Demokratike, Adriana Kalaja.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Kalaja thotë se nëse këtyre deputetëve do t’u interesonte PD-ja dhe demokratët, nuk do të shkonin në Gjykatën e Apelit.

Ajo u kërkon atyre të shkojnë te zyra e deputetit Enkelejd Alibeaj dhe t’i bëjnë presion të tërheqë ankimin.

“Nëse do ju interesonte PD-ja dhe demokratët që ju votuan dhe ju dhanë mandatin, nuk keni punë me Gjykatën e Apelit.

Shkoni te zyra e Alibeajt dhe bëjini presion të tërheqë ankimin që u shërben vetëm regjimit”, shkruan ajo./ B.A. – CNA.al

Deputetët e Bashës, presion gjykatës për vulën/ Adriana

Lajmet e fundit nga