LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Flamur Noka shuan zërat dhe akuzat për manipulime në garën e FRPD-së

4 Tetor 2022, 19:45, Politikë CNA
Flamur Noka shuan zërat dhe akuzat për manipulime në garën e
Besart Xhaferri dhe Flamur Noka

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka shuar zërat se gara për kryetarine  ri të FRPD-së është manipuluar dhe ka qenë me fitues të paracaktuar.

Noka ka publikuar ditën e sotme një foto me kryetarin e ri të FRPD-së, Besart Xhaferrin dhe zbulon se kanë zvilluar një takim.

“Sot në takimin e parë me kryetarin e sapozgjedhur të FRPD, Besart Xhaferri, të cilin e urova përzemërsisht për detyrën e re.

Diskutuam për rrugën e fuqizimit të FRPD, si një organizatë partnere me rëndësi të madhe për Partinë Demokratike dhe të ardhmen e saj.

Suksese të rinjve demokratë!”, shkruan ai.

Flamur Noka shuan zërat dhe akuzat për manipulime në garën e

Më pas, sekretari i PD-së i është përgjigjur komentuesve për pretendimet e ngritura, duke deklaruar se çdo gjë ka qenë transparente në zgjedhjet e 1 shtatorit.

“Asgjë të dyshimtë nuk ka. Transparente ka qenë gara e transparent procesi. Deri më tani nuk ka asnjë kontestim zyrtar. Portale të majta improvizojnë, por unë dua të përgëzoj të gjithë kandidatët që zbukuruan garën”, thekson Noka./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga