LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha takon Besart Xhaferrin/ Mesazhet që i dha pas fitores së garës në FRPD

4 Tetor 2022, 15:43, Politikë CNA
Berisha takon Besart Xhaferrin/ Mesazhet që i dha pas fitores së
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka zhvilluar sot një takim me kreun e ri të FRPD-së, Besart Xhaferrin.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Berisha tregon detaje nga takimi. Ai bën të ditur se me kreun e ri të FRPD-së ka theksuar rëndësinë e të rinjve për përmbushjen e misionit dhe fitoren e Partisë Demokratike.

“Të dashur miq, sot prita në një takim dhe e urova për zgjedhjen në postin e kryetarit të FRPD, Besart Xhaferrin. Theksova se ridimensionimi i gjithanshëm i rolit të të rinjve të FRPD, është i një rëndësie jetike për të ardhmen dhe fitoren e Partisë Demokratike. Mendoj se gjithëpërfshirja e të gjitha flukseve rinore në FRPD është një kusht kryesor për përmbushjen e misionit të ri të FRPD. Sb”, shkruan ish-kryeministri./ B.A. – CNA.al

Berisha takon Besart Xhaferrin/ Mesazhet që i dha pas fitores së

Lajmet e fundit nga