LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

A mund të zgjidhej Barbara Doda kryetare e FRPD-së?

4 Tetor 2022, 21:01, Politikë CNA
A mund të zgjidhej Barbara Doda kryetare e FRPD-së?
Barbara Doda

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Barbara Doda, e cila garoi për lidershipin e FRPD-së, ka hedhur sot akuza për zgjedhjet.

Në një intervistë televizive, Doda tha se procesi i votimit në FRPD kishte paregullsi.

Por duke parë përtej akuzave për garën, ajo që duhet theksuar është se a mund të zgjidhej Barbara Doda kryetare e FRPD-së?

Në fakt, është pikërisht mungesa e etikës dhe moskomunikimi me mediat që nuk e ka bërë atë kryetare të FRPD-së.

Ende pa filluar karrierën politike, Barbara Doda ka gënjyer mediat.

CNA.al e ka kontaktuar gjatë kohës së garës dhe ajo ka gënjyer duke u shprehur se do të jepte një prononcim, ku do të promovonte veten si kandidate. Intervistës së CNA.al Doda nuk i ktheu përgjigje asnjëherë.

Le ta shohim këtë garë në një këndvështrim tjetër, atë të mbështetjes nga të rinjtë demokratë.

Si do të bëhej Doda kryetare e Forumit Rinor të Partisë Demokratike, kur ka marrë vetëm 452 vota në të gjithë Shqipërinë?

Barbara Doda ka marrë 4804 vota më pak se Besart Xhaferri, kryetari i ri i FRPD-së.

Xhaferri fitoi 55.5% të votave në zgjedhjet e 1 tetorit, e ndërsa kandidatët e tjerë së bashku nuk mundën t’i sigurojnë votat e tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga