LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Salianji, nga “këlysh” i Bashës në "konen" e Berishës

5 Tetor 2022, 10:13, Politikë CNA

Salianji, nga “këlysh” i Bashës në "konen"

Deputeti Ervin Salianji, i cili njihet si mbështetës i Lulzim Bashës, ka ndryshuar kurs.

Salianji që çdo gjë e ka të dhuruar nga Lulzim Basha dhe që e quanin “këlysh” i Lulit, është thyer në "kone" të Berishës.

I ndodhur përballë gjyqit në çështjen “Babale”, sapo afron data e gjyqit, Salianji del në media dhe njëherë bën si këlysh i Lulit dhe tani bën si kone e Saliut.

Salianji, nga “këlysh” i Bashës në "konen"

Salianji, i cili në protestën e 8 janarit u pa me shkop në dorë në selinë e PD-së, duke përzënë demokratët, që kishin shkuar të hynin në godinën e partisë, sulmuar Lulzim Bashën.

Në emisionin e “Ora e Betit”, në "Ora News", Salianji u shpreh se Basha ka interes personal me një pakicë në parti për të krijuar zhurmë në publik.

Sipas tij, Basha tenton të dalë me lëvizje të re apo me kandidatë në zgjedhjet lokale do të ndihmojë vetëm Ramën, pasi atij i është dhënë mbështetja më parë, por nuk ia doli.

Salianji, nga “këlysh” i Bashës në "konen"

“Këtu ka dy interesa, ose interesi i një individi që do të mbajë një pjesë të vogël për të krijuar një zhurmë në publik për shkak të karrierës personale dhe të krijohen dy parti. 

Po flas për ish-kryetarin e partisë sepse këta e kanë partinë. Nëse ti tenton pas disa mundësish dhe të krijosh lëvizje dhe idenë se po erdha unë do të bëhet nami.

Këto janë budallallëqe që ndihmojnë vetëm Edi Ramën. Unë kam qëndruar në balancë, por do të komunikoj me publikun dhe me demokratët ashtu sikurse është. Opozita nuk mund të merret peng për interesa personale. 

Deputetët demokratët kanë përgjegjshmëri në raport me elektoratin dhe duan një zgjidhje. Nëse dilet me kandidatë të tjerë brenda PD-së do të përçahet partia.

Me çfarë kandidatësh do të dalë kur kishte siglën, mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mbështetjen tonë, çfarë prove do t'u japë demokratëve", është shprehur ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga