LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humbja në 14 maj/ Gurra: Berisha mori 510 mijë vota, s’ka nga ku të ikë

30 Maj 2023, 20:35, Politikë CNA

Humbja në 14 maj/ Gurra: Berisha mori 510 mijë vota, s’ka nga ku

Pas humbjes së opozitës në zgjedhjet vendore të 14 majit, një sërë eksponentësh të politikës kanë kërkuar dorëheqjen e Sali Berishës.

Këtyre kritikëve të Berishës i ëhtë përgjigjur sot gazetari Hysni Gurra. Në një intervistë me Sonila Meçon, Gurra deklaroi se Berisha nuk ka nga ku të ikë, pasi PD-ja zyrtare nuk drejtohet nga ai.

Gazetari u shpreh se Berisha ka marrë 510 mijë vota me gjithë pengesat që i kanë dalë, pa qenë në zgjedhje dhe pa qenë në fletën e votimit.

“Sa të mbarojnë zgjedhjet hiqet fotografia e Berishës dhe Ramës nga rrugët e Shqipërisë dhe transferohet në studiot televizive. Berisha nuk ishte kryetari i PD-së në këto zgjedhje, i asaj PD-së formale që thonë këta, sepse ja morën vulën. Nga ku të ikë Berisha, sepse i ikur është, nuk e kanë lënë, ia morën. Kjo të çon në shpjegimin se çdo gjë është e dirigjuar nga PS-ja në të gjitha mediat dhe studiot ku flitet kjo gjë.

Sali Berisha nuk ishte në zgjedhje, nuk ishte në fletën e votimit, Sali Berisha ishte në të gjithë fushatën e PS-së, dhe prandaj hyri dhe në studiot televizive sepse e sponsorizon PS-ja. Berisha me të gjitha këto pengesa ka arritur të marrë 510 mijë vota”, tha Gurra./ CNA.al

Lajmet e fundit nga