LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Firmosja e dekretit nga Meta në Stamboll/ Rama: Muhabete pa lidhje

4 Qershor 2022, 19:28, Politikë CNA
Firmosja e dekretit nga Meta në Stamboll/ Rama: Muhabete pa lidhje
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me firmosjen e dekretit të lirimit nga detyra të Begajt në Stamboll, nga presidenti Ilir Meta.

Duke marrë shkas nga akuzat e Sali Berishës se ky dekret është në shkelje të Kushtetutës, Rama tha se këto janë muhabete pa lidhje.

Në një dalje për mediat, kreu i qeverisë deklaroi se ajo që ka rëndësi, është se Shqipëria pas një periudhe dramatike në zyrën e Kreut të Shtetit, do të ketë një President normal.

“Këto janë muhabete që nuk kanë lidhje fare me ato që kanë ndodhur sot. E rëndësishme është që Shqipëria pas një periudhe dramatike në zyrën e Kreut të Shtetit, do të ketë një President normal për një vend normal dhe për funksionimin normal të institucionit të Kreut të Shtetit”, theksoi Rama./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga