LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj bën si trim/ Luan teatër me Ramën në Kuvend

16 Shkurt 2023, 16:10, Politikë CNA

Alibeaj bën si trim/ Luan teatër me Ramën në Kuvend

Enkelejd Alibeaj ka luajtur rolin në Kuvend duke kërkuar interpelancë me kryeministrin Edi Rama për rastin McGonigal.

Ai kërkoi që Rama të japë llogari para Kuvendit dhe shqiptarëve duke luajtur kështu rolin e opozitarit.

Të kam bërë kërkesë për interpelancë kam një muaj. Meqë më në fund gjeti rrugën e parlamentit nuk e di pse dhe kush e bindi. Ai është shkaku i gjithë kësaj tollovije. Të japë shpjegime para Kuvendit dhe para shqiptarëve, të bëhet interpelanca për rastin McGonigal”, tha Alibeaj./ CNA.al 

 

 

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga