LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tabakun e shqetësojnë zhurmat në Kuvend/ “Kur fshati digjet, deputetja krihet”

16 Shkurt 2023, 12:36, Politikë CNA

Tabakun e shqetësojnë zhurmat në Kuvend/ “Kur fshati

Deputetja Jorida Tabaku nuk do t’ia dijë se çfarë po ndodh brenda dhe jashtë Kuvendit.

Ndërkohë që brenda dhe jashtë sallës së Kuvendit protestohej, Tabaku kërkon vazhdimin e një seance normale.

Ajo është shprehur e shqetësuar nga zhurma në Kuvend, ndërsa deklaronte se ishte kundër që mocioni me kryeministrin Edi Rama, të zhvillohet me 2 mars.

"Kjo ambulancë është e bezdisshme. Keni vendosur një ambulancë qendrore. Sapo bëtë një propozim për datën 2 mars. Duhet të ishte e menjëhershme. Po shkelni rëndë rregulloren e Kuvendit. Na lejoni të diskutojmë sot për çështjen që kemi diskutuar. Na lejoni të debatojmë për çështjet që kemi bërë kërkesa. Nuk mundet seanca që të veprojë në përputhje me rregulloren. Grupojini në një seancë dhe duhet bërë menjëherë. Jemi të interesuar që të diskutojmë edhe për kërkesën për përjashtimin e kryetares së Kuvendit për përjashtimet që u ka bërë deputetëve. Sot është data 16 shkurt dhe nëse dikush do kishte dëshirë për të bërë një lloj konsensusi”,  u shpreh Tabaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga