LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Garda, “bllok” deputetëve të PD-së/ Nuk lejohen të hyjnë në Kuvend

16 Shkurt 2023, 10:13, Politikë CNA

Garda, “bllok” deputetëve të PD-së/ Nuk lejohen

Pas ankimimit në Byronë e Kuvendit dhe te Garda, deputetët e PD-së, të përjashtuar, kanë shkuar për të hyrë në Kuvend.

Por, është përsëritur skema e kaluar, dhe nuk janë lejuar nga Garda të futen në Kuvend.

Kujtojmë se janë 12 deputetë të opozitës që janë përjashtuar nga seanca parlamentare./CNA.al

Lajmet e fundit nga