LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-"Kjo është çmenduri"/ Paralajmëron Këlliçi: Do të shkojmë deri në Surrel

16 Shkurt 2023, 10:19, Politikë CNA

Video-"Kjo është çmenduri"/ Paralajmëron

Deputeti Belind Këlliçi ka reaguar me tone të ashpra pasi nuk janë lejuar të hyjnë në seancën parlamentare.

Në deklaratën për mediat, Këlliçi është shprehur se nëse është e nevojshme do të protestojnë edhe në Surrel.

Ai ka theksuar se kjo po bëhet kundër rregullores, pasi vendimi i Komisionit të Etikës është pezulluar.

Nuk e di ça do të ketë. Siç e shihni trupat e Gardës po luftojnë me deputetët. Do të shkojmë edhe në Surrel.

Kemi bërë kërkesë, kemi bërë ankimim të vendimit. Byroja nuk është mbledhur. Kemi njoftuar të heqin rojet që kanë vënë te dera. Në momentin që do të marrim vesh që do të mblidhet Byroja, do ta diskutojmë. Kemi zbatuar rregulloren. Tani që flasim vendimi i Komisionit të Etikës, është pezulluar. Është hera e dytë që pezullohem nga seanca pa folur. Është një çmenduri e Ramës dhe Nikollës. McGonigal e ka tërbuar Ramën”, ka thënë Këlliçi./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga