LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Socialistët përdorin Alibeajn kundër demokratëve

16 Shkurt 2023, 10:48, Politikë CNA

Socialistët përdorin Alibeajn kundër demokratëve

Deputetët e Partisë Demokratike, ata që janë të pranishëm sot në seancën paralamentare, kanë kërkuar sqarime se përse nuk është futur në rendin e ditës mocioni për debat me kryeministrin Edi Rama në lidhje me çështjen "McGonigal".

Por, socialistët janë kundërpërgjigjur duke iu hedhur në skenë, Enkelejd Alibeajn.

Sipas Ermonela Felajt, e cila po drejton seancën paralamentare, çështja e mocionit është diskutuar në Konferencën e kryetarëve dhe tashmë mbeten krerët e grupeve parlamentare për të vendosur më tej.

Vetëm Alibeaj, sipas Felajt, ka shkuar për të diskutuar.

Ndërkohë që në diskutime përveç Ballës dhe Alibeajt, ligjërisht mund të marrin pjesë edhe  deputetë jashtë grupeve parlamentare edhe grupi Parlamentar “i pavarur”./CNA.al

Lajmet e fundit nga