LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nis seanca parlamentare/ Opozita në protestë

16 Shkurt 2023, 10:38, Politikë CNA

Nis seanca parlamentare/ Opozita në protestë

Seanca parlamentare ka nisur me 35 minuta vonesë, për shkak se i parapriu mbledhja e Byrosë, pas ankesës së deputetëve të përjashtuar të Partisë Demokratike.

Seanca po drejtohet nga Ermonela Felaj, pasi për kryetaren Lindita Nikolla është kërkuar shkarkimi i saj nga opozitarët dhe do të diskutohet në rend dite.

Jashtë Kuvendit, janë mbledhur deputetë të opozitës dhe qytetarë, të cilët po protestojnë, ashtu siç kishin paralajmëruar./CNA.al

Lajmet e fundit nga