LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

McGonigal/ Rama jep llogari me 2 mars në Kuvend

16 Shkurt 2023, 12:25, Politikë CNA

McGonigal/ Rama jep llogari me 2 mars në Kuvend

Mocioni me debat me kryeministrin Edi Rama do të mbahet me 2 mars.

Kështu është vendosur sot në seancën parlamentare në një situatë të pazakontë mes debatesh dhe protestës së opozitës brenda dhe jashtë sallës së Kuvendit.

Mazhoranca votoi ndryshimin e rendit të ditës dhe vendosi që koha do të jetë pa limit./CNA.al

Lajmet e fundit nga