LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vajza shqiptare në Shqipëri”/ Dua Lipa shijon pushimet në bregdet

16 Gusht 2022, 11:22, Lifestyle CNA

 

“Vajza shqiptare në Shqipëri”/ Dua Lipa shijon pushimet

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa pritet të interpretojë në Sunny Hill Tirana, që  do të mbahet në datat 26, 27 dhe 28 Gusht në kryeqytet.

Së fundmi Dua ka ndarë disa fotografi përmes së cilave ka bërë me dije se ndodhet në Shqipëri.

“Vajza shqiptare në Shqipëri”, ka shkruar këngëtarja shqiptare krahas fotove nga bregdeti. Sakaq, kujtojmë që në festival pritet të këndojnë shumë yje të njohur.

“Vajza shqiptare në Shqipëri”/ Dua Lipa shijon pushimet

Në mesin e artistëve që janë konfirmuar deri më tani, janë dy artistët e famshëm italianë Fedez dhe Tananai.

Do të këndojë gjithashtu reperi me origjinë shqiptare, Action Bronson si dhe britaniku Stormzy. Nga artistët shqiptarë është konfirmuar Dafina Zeqiri, Elgit Doda, Dren Abazi dhe Dj Regard./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga