LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau ish-drejtorin e OST-së në Rrëshen/ Gjykata e Lezhës lë në burg 40-vjeçarin Dorian Keqi

28 Korrik 2022, 17:02, Kronika CNA

Vrau ish-drejtorin e OST-së në Rrëshen/ Gjykata e Lezhës

Gjykata e Lezhës, ka dhënë masën e sigurisë 'arrest ne burg' për 40-vjeçarin Dorian Keqi, i cili u arrestua të hënën nga policia për vrasjen e ish-drejtorit të OST në Mirditë Saimir Jaku dhe plagosjen e shtetasit Gjergj Marku, ngjarje e ndodhur në shtator të vitit 2016 në Rrëshen.

40-vjeçari u zbulua pas 6 vitesh, pasi kishte lënë gjurmë në vendin ku ishte djegur automjeti i përdorur në këtë ngjarje.

Autori i dyshuar i vrasjes së Saimir Jakut në 2016 në Rrëshen, refuzoi të flasë përpara hetuesve. Pavarësisht tentativave të shumta nga ana e grupit hetimor 40-vjeçari, Dorian Keqi nuk pranoi të japë shpjegimet e tij lidhur me vrasjen e ish-drejtorit të OST-së, 6 vite më parë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga