LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zhdukja e 49 arkave banane me kokainë/ Gjykata liron 9 të arrestuarit

28 Korrik 2022, 12:09, Kronika CNA
Zhdukja e 49 arkave banane me kokainë/ Gjykata liron 9 të arrestuarit
Foto ilustruese

Mbetet ende mister zhdukja e 49 arkave banana në të cilat dyshohet se ka pasur kokainë.

Mësohet se Gjykata e Durrësit ka liruar nga burgu punonjësit e Portit të Durrësit, të cilët u arrestuan për mungesën e kontejnerëve me banane të ‘Banaking’, ku dyshohet se kishte të fshehur kokainë.

Për ta është caktuar masa e sigurisë ‘detyrim paraqitje’. Kujtojmë se për këtë ngjarje u ndaluan 20 persona, 9 të arrestuar dhe 11 të proceduar penalisht./ CNA.al

Lajmet e fundit nga