LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po transportonin 8 emigrantë me “Range Rover”/ Vihen në pranga dy të rinj

28 Korrik 2022, 10:03, Kronika CNA
Po transportonin 8 emigrantë me “Range Rover”/ Vihen në
DVP, Korçë

Prej muajsh vijon operacioni i koduar "Perimetri". Së fundi, policia ka vënë në pranga dy shtetas, të cilët janë kapur duke transportuar 8 emigrantë të paligjshëm.

Shërbimet e Policisë kanë kapur shtetasin G. K., në aksin rrugor Maliq-Lozhan, duke transportuar me mjetin tip "Range Rover", në bashkëpunim me shtetasen S. K., 8 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit u ishte premtuar kalimi drejt vendeve të BE-së.   

Vijon operacioni policor 'Perimetri 185'.

U kapën duke transportuar 8 emigrantë të paligjshëm, kundrejt fitimit, vihen në pranga 2 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Korçë, në bashkëpunim me shërbimet e komisariateve të Policisë Korçë dhe Maliq, në vijim të operacionit policor të koduar 'Perimetri', kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit. Si rezultat u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve G. K., 22 vjeç, banues në Durrës dhe S. K., 22 vjeçe, banuese në Roskovec, Fier.  

Shërbimet e Policisë kanë kapur shtetasin G. K., në aksin rrugor Maliq-Lozhan, duke transportuar me mjetin tip 'Range Rover', në bashkëpunim me shtetasen S. K., 8 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit iu ishte premtuar kalimi drejt vendeve të BE-së.   

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprën penale 'Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim'”, njofton policia./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga