LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kali godet fëmijën 10-vjeçar/ I mituri në gjendje të rëndë shëndetësore

26 Korrik 2022, 22:05, Kronika CNA
Kali godet fëmijën 10-vjeçar/ I mituri në gjendje të
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Zvezdë, të Maliqit.

Mësohet se një kalë ka goditur dhe dëmtuar aksidentalisht në trup një fëmijë 10-vjeçar, i cili është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Blutë raportojnë se i mituri është dërguar në spitalin e Korçës nga familjarët rreth orës 21:00, por 10-vjeçari do të niset drejt Tiranës për mjekim më të specializuar

“Më datë 26.07.2022, rreth orës 21:00, në Spitalin e Korçës është shoqëruar nga familjarët e tij, një i mitur 10-vjeçar, nga fshati Zvezdë, Maliq, i cili është dëmtuar aksidentalisht në trup, si pasojë e goditjes nga një kafshë pune (kalë). Aktualisht i mituri, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe do të transportohet në Tiranë për mjekim më të specializuar”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkaq, grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga