LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia, "aksion" në lokalet në bregdet/ Paralajmërimi për pronarët e subjekteve

26 Korrik 2022, 12:20, Kronika CNA
Policia, "aksion" në lokalet në bregdet/ Paralajmërimi
Pamje nga askioni policor

Vijojnë kontrollet në subjekte të ndryshme, përgjatë gjithë vijës bregdetare të qarkut Durrës, me qëllim monitorimin e respektimit të aktit normativ që ndalon muzikën në mjediset e hapura, tej orarit të përcaktuar.

Gjatë mbrëmjes së djeshme, shërbimet e Policisë kanë vijuar kontrollet në lokalet në vijën bregdetare në Durrës, plazh dhe në zonën e quajtur “Shkëmbi i Kavajës”.

Kontrollet do të vijojnë pandërprerë, për të garantuar respektimin e orarit të përcaktuar ligjërisht, për vendosjen e muzikës, në subjektet përgjatë vijës bregdetare të qarkut Durrës.

Policia e Durrësit u bën thirrje subjekteve që zhvillojnë aktivitete me muzikë, në ambiente të hapura, të respektojnë oraret e përcaktuara në aktin normativ në fuqi, që të mos përballen me penalitete. 

Lajmet e fundit nga