LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kap me snajper/ Kush është ish-efektivi i RENEA-s, dyshimet se kë do të vriste

26 Korrik 2022, 12:16, Kronika CNA

U kap me snajper/ Kush është ish-efektivi i RENEA-s, dyshimet se

Policia e Tiranës njoftoi mëngjesin e sotëm se gjatë mbrëmjes kishin vënë në pranga shtetasit Remal Rada dhe Elton Hithi, pasi në automjetin me të cilin udhëtonin u gjend një arsenal i vërtetë armësh.

Ajo që bie në sy në videon e shpërndarë nga policia është çanta e kuqe që gjendet në bagazhin e mjetit të zi me targa angleze, ku shihet një snajper.

Mësohet se snajperi i përket Remal Radës, i cili është një ish-efektiv i forcave RENEA.

U kap me snajper/ Kush është ish-efektivi i RENEA-s, dyshimet se

Rada, ka shërbyer më herët në radhët e Policisë së Shtetit, në repartin RENEA. Ai lëvizte me një automjet luksoz me targa të huaja (angleze). Efektivi kishte 2-3 muaj që ishte larguar nga radhët e policisë. Ai u ndalua nga shërbimet e policisë rrugore fillimisht dhe iu gjet snajper. Dyshohet se Rada dhe Hithi do kryenin vrasje.

Lajmet e fundit nga