LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet parcela e kanabisit në Greqi/ Arrestohen 2 shqiptarë dhe një serb

25 Korrik 2022, 18:31, Kronika CNA
Zbulohet parcela e kanabisit në Greqi/ Arrestohen 2 shqiptarë dhe
Foto nga droga e kapur

Dy emigrantë shqiptarë dhe një serb kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi janë kapur duke kultivuar bimë narkotike kanabis në një zonë periferike në Fokidha të Greqisë.

Mediet greke raportojnë se tre emigrantët janë anëtarë të një grupi kriminal aktiv në kultivimin e bimëve narkotike, përpunimin dhe trafikimin e kanabisit.

Sipas policisë të arrestuarit kishin mbjellë 750 fidanë kanabis, ndërsa kishin përshtatur vendin e rrethuar me gardh me pompë vaditëse për drogën./CNA.al

Lajmet e fundit nga