LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Qarkullonte me armë zjarri/ Kapet "i forti” në Tiranë, çfarë iu gjet në banesë

28 Korrik 2022, 11:04, Kronika CNA
Qarkullonte me armë zjarri/ Kapet "i forti” në Tiranë,
Foto ilustruese

Shërbimet e Forcës së Posaçme "Shqiponja", në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 1, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë operative se në rrugën "Agush Gjergjevica", në një automjet, po qarkullonte 1 shtetas i armatosur, kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar me sukses operacionin policor të koduar “Pasagjeri”.      

Si rezultat i këtij operacioni, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:  

- E. K., 45 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit", “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”;   

- M. M., 33 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale "Moskallëzimi i krimit".

Në rrugën "Agush Gjergjevica", shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin me drejtues shtetasin M. M. dhe pasagjer shtetasin E. K.

Gjatë kontrollit në çantën e dorës së shtetasit E. K., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë, municion luftarak dhe një silenciator. Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit E. K., shërbimet e Policisë gjetën një pushkë sportive, tri thika dhe municion luftarak. Shtetasi M. M. ka pasur dijeni për krimin, por nuk ka kallëzuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga