LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në Qafën e Lalarit/ Rrezikohen banesat dhe ullishtet

28 Korrik 2022, 16:06, Kronika CNA
Zjarr në Qafën e Lalarit/ Rrezikohen banesat dhe ullishtet
Foto ilustruese

Një zjarr masiv është përhapur në vendin e quajtur Qafa e Lalarit. Mësohet se në vendngjarje kanë mbërritur forcat e zjarrfikëses, të cilët po punojnë në shuarjen e flakëve.

Sipas asaj që raportohet në media, pranë kësaj zone ka dhe banesa, të cilat ndodhen afër vatrës së zjarrit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga