LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia e mbajti sekret/ Kush ishte personi i fundit që rrahu Ervis Martinaj para se të zhdukej?

26 Shtator 2022, 16:52, Kronika CNA
Policia e mbajti sekret/ Kush ishte personi i fundit që rrahu Ervis
Ervis Martinaj

Vijon prej javësh misteri mbi zhdukjen e Ervis Martinajt, personazhit të konsideruar si “Mbreti i Lojërave të Fatit”, i cili mendohet se ka arritur një pasuri prej gati 600 milion euro prej aktiviteteve të ligjshme dhe të paligjshme.

Në media kanë qarkulluar versione të ndryshme mbi fatin e tij, por ende nuk ka një version zyrtar për t’i dhënë fund spekulimeve.

Martinaj ka qenë në kërkim nga policia për disa vepra penale, ndërkoh që një document i Policisë së Shtetit, tregon se ai ishte konfliktuar më herët me një person në Laç duke e rrahur dhe kanosur atë.

Policia e mbajti sekret/ Kush ishte personi i fundit që rrahu Ervis

Në dokumentin e policisw, publikuar nga ABC news, jepen gjeneralitetet e Martinajt dhe të dhëna të tjera që bëjnë identifikimin e tij, por nuk tregohet për shembull se kush ishte personi i rrahur në tetor të vitit 2021 nga ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga