LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prodhonin dhe shisnin drogë/ Arrestohen bashkëshortët dhe djali i tyre në Elbasan

26 Shtator 2022, 12:09, Kronika CNA
Prodhonin dhe shisnin drogë/ Arrestohen bashkëshortët dhe djali i
Foto nga arrestimi

Finalizohet operacioni policor i koduar "Relatives", në sajë të të  cilit janë arrestuar tre persona, dy bashkëshortë dhe djalit i tyre.

Konkkretisht blutë kanë vënë në pranga shtetasit me iniciale I. Ç., 46 vjeç, M. Ç., 41 vjeçe (bashkëshortë) dhe të riun D. Ç., 23 vjeç (djali i tyre).

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ushtronin veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve. 

Gjatë kontrollit në dy banesa në përdorim nga kjo familje, në Gramsh, janë gjetur dhe sekuestruar 5 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa, që dyshohet se janë prodhuar dhe përgatitur për shitje nga 23-vjeçari dhe prindërit e tij. 

Gjithashtu, gjatë kontrollit të dy banesave u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale edhe një sasi municioni luftarak.

Ndërkaq, materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale./ B.A. – CNA.al

 

Lajmet e fundit nga