LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfshihet nga flakët magazina e rrobave në Qytet Studenti/ Dyshimet e para

26 Shtator 2022, 11:07, Kronika CNA
Përfshihet nga flakët magazina e rrobave në Qytet Studenti/
Foto ilustruese

Një magazinë rrobash është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm tek Qyteti Studenti në Tiranë.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak ka qenë një shkëndijë elektrike.

Mësohet se nga zjarri nuk ka pasur të lënduar, por vetëm dëme materiale, ndërsa struktura e pallatit nuk ka pësuar dëmtime.

Raportohet se pronari i magazinës nuk kishte plotësuar kushtet e sigurisë, duke sjellë në nisjen e flakëve.

Ndërkaq, forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë vënë nën kontroll flakët./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga