LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Plagosje me thikë në Dhërmi/ Zbulohen shkaqet

25 Shtator 2022, 11:58, Kronika CNA
Plagosje me thikë në Dhërmi/ Zbulohen shkaqet
Foto ilustruese

Shtetasi me inicialet Q.H., 46 vjeç, është arrestuar nga policia pasi ka plagosur me thikë një 31-vjeçar.

Bëhet me dije se konflikti ka ndodhur për motive të dobëta, ndërsa 31-vjeçari ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

 “Plagosi me mjet prerës një shtetas, arrestohet në flagrancë 46-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë, menjëherë pas marrjes së njoftimit për një plagosje me mjet prerës, në Dhërmi, kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Falë ndërhyrjes në kohë nga shërbimet e Policisë është kapur dhe shoqëruar në ambientet e Policisë, shtetasi Q. H., i cili mëngjesin e sotëm, pas një konflikti për motive të dobëta, në Dhërmi, ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin S. Xh., 31 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Në përfundim të veprimeve procedurale, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Himarë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Q. H., 46 vjeç, për veprën penale 'Plagosja e rëndë me dashje'”, njofton policia./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga